• Sega
  9. Kromieryż – Bytom 12:1
  10. Katowice – Piekary 1:3

RELACJA:

Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Techniczno – Zawodowych w Piekarach Śląskich przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Honorowy Patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Mecz z Kromieryżem rozpoczęliśmy spokojnie. Czesi mieli jednak większą „siłę ognia”, gdyż grali najstarszym rocznikiem (4-5klasa technikum) i siła fizyczna była po ich stronie. Bramkę straciliśmy po błędzie obrony a druga „wpadła do siatki zaledwie parę sekund przed końcowym gwizdkiem” (mecze po 10 minut bez przerwy).

Następny przeciwnik to Bytom. Gra układała się po naszej myśli ale pudłowaliśmy niemiłosiernie. Mecz zakończył się 4-0 dla nas ale spokojnie drugie tyle mogło wpaść przeciwnikowi do bramki.

Mecz z Wojkowicami ułożył się dobrze. Bramkę po samodzielnym rajdzie zdobył Robert Sega(najlepszy nasz zawodnik w tym turnieju). Niestety w obronie straciliśmy Filipa Ziarkowskiego (kontuzja stopy) i brak krycia oraz powrotu spowodował, że na 30sekund przed końcem meczu straciliśmy bramkę.

Ostatni mecz z gospodarzami musieliśmy wygrać sześcioma bramkami aby zająć drugie miejsce. Zaczęło się dobrze, szybko strzeliliśmy na 1-0 (Marcin Kisieliński ) ale potem coraz bardziej dziurawa obrona i brak powrotu po stratach własnych spowodował, że przeciwnik wyrównał i dołożył jeszcze dwie bramki co w konsekwencji dało nam trzecie miejsce. Oczekiwania przed turniejem były większe ale kontuzje w naszym zespole spowodowały że pojechaliśmy bez trzech dobrych zawodników. Plusem natomiast było to, że można było zobaczyć w akcji chłopaków z klas pierwszych.

Z tego miejsca chciałem podziękować wszystkim, którzy walczyli w tym turnieju oraz Radzie Rodziców Naszej Szkoły za dofinansowanie tego wyjazdu.