Menu Zamknij

19.12.2023 Eliminacje MK w siatkówce dziewczyn.

We wtorek, 19 grudnia, odbyły się eliminacje szkół ponadpodstawowych Mistrzostw Katowic z siatkówki dziewczyn.

▶️Zawody zostały rozegrane na hali ZSTiO nr 2. Oprócz gospodarzy udział wzięły: X LO, VII LO oraz ZSPM.

▶️Mecze:
VII LO – ZSPM 2:0.
XLO – ZSPM 2:0
ZSPM – ZSTiO nr 2

▶️Awans do półfinałów uzyskało XLO oraz VII LO.
ZSPM zajmuje trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

▶️SKŁAD:
Marzena Klepa 1b, Magda Krzyk 1b, Woźniczka Roksana 1d, Milena Lipowska 3a,
Alicja Musiał 3a, Kinga Prucia 3a,Karolina Ruszel 4a, Julia Lewandowska 5a

12.12.2023 Eliminacje MK w siatkówce chłopców.

Dzisiaj na sali gimnastycznej w ZSE rozegrane zostały eliminacje Mistrzostw Katowic w siatkówce chłopców szkół ponadpodstawowych. 🏐🏐🏐
Wygraliśmy swoją grupę i tym samym zapewniliśmy sobie awans z pierwszego miejsca do półfinałów.

▶️WYNIKI:
ZSMP – IV LO 2:0 (25:14, 25:14)
ZSPM – ZSE 2:0 (25:20, 25:18)
ZSE – IV LO 0:2 (21:25, 14:25)

▶️Skład:
Nędzołek J. 5a, Bańczyk W. 5a, Łojek K. 5a, Drzewiecki J. 3c, Kossek M. 2a, Miłkowski Sz. 3d, Bogdański R. 2a,
Sobczyński T. 3a, Lis K. 4c, Góźdź I. 5a, Grabarz W. 1c

Gratulacje Panowie! 🏐🏐🏐👏🫶💪

P.S. W półfinałach czeka nas bardzo trudny przeciwnik! Trafiamy na faworytów tegorocznych rozgrywek, który w tym sezonie pokonał Szkołę Mistrzostwa Sportowego.. i nie tylko!

07.12.2023 Finały Turnieju Mikołajkowego par siatkarskich

W poniedziałek i wtorek w naszej szkole odbyły się finały Turnieju Mikołajkowego par siatkarskich. 🎅
W turnieju uczestniczyło ponad 120 uczniów.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe czekoladowe mikołaje, a najlepsze pary dostały świąteczne nagrody.

▶️Klasyfikacja w kategorii PAŃ:🤶
1. Alicja Lubańska 5c / pani Agata Jabłońska
2. Karolina Ruszel 4a / Alicja Musioł 3a
3. Roksana Woźniczka 1d / Zuzanna Laszczyk 1d
4. Paulina Żurawka 5b / pani Katarzyna Matyka

▶️Klasyfikacja w kategorii PANÓW:🎅
1. Maksymilian Rutecki 5a / pan Paweł Jabłoński
2. Tomasz Sobczyński 3a / Szymon Miłkowski 3d
3. Wojciech Bańczyk 5a / pan Jacek Jabłoński
4. Miłosz Kossek 2a / Robert Bogdański 2a

30.11.2023 Mistrzostwa Katowic w pływaniu

W czwartek, 30 listopada, odbyły się Mistrzostwa Katowic szkół ponadpodstawowych w pływaniu 🏊‍♂️.
✅️ZSPM w klasyfikacji generalnej w kategorii dziewczyn zajął miejsce 6/13, a w kategorii chłopców miejsce 7/16.
✅️Punktację drużyny uzyskiwało się poprze sumę punktów z konkurencji indywidualnych i drużynowych
* 100 m stylem zmiennym
* 100 m stylem grzbietowym
* 100 m stylem klasycznym
* 100 m stylem dowolnym
* 50 m stylem motylkowym
* 50 m stylem grzbietowym
* 50 m stylem klasycznym
* 50 m stylem dowolnym
* sztafetę 8 os x 50 m. stylem dowolnym

✅️Reprezentancji ZSPM🏊🏊‍♂️🏊‍♀️
▶️CHŁOPCY:
M.Chmieliński 1c – 100 m st. zmiennym(1’29)
S. Bartnik 3a – 100 m st. grzbietowym (1’35)
N. Kulas 2c – 100 m. st. klasycznym (1’18 – 4m)
T. Słomian 3c – 100 m st. dowolnym (1’17)
M.Magarewicz 5d – 50 m. st. motylkowym (0’32)
P. Pietrzak 1c – 50 m st. grzbietowym (0’42)
M. Sławski 4c – 50 m. st. klasycznym (0’44)
W. Wróbel 1a – 50 m. st. dowolnym (0’32)
D. Worobiej 4c – 50 m. st. dowolnym (PK) (0’38)
SZTAFETA 8 x 50 m – 4’18 (5 miejsce)

▶️DZIEWCZYNY:
K. Korostylova 1d – 100 m. st. grzbietowym (2’38)
D. Duszyńska 3a – 100 m. st. klasycznym (1’36 – 4 m.)
N. Gogol 1b – 100 m. st. dowolnym (1’34 – 7 m.)
M. Klepa 1b – 50 m. st. motylkowym (0’52 – 9 m.)
R. Woźniczka 1d – 50 m. st. klasycznym (1’36)
H. Bińczak 2b – 50 m. st. dowolnym (0’39)
H. Sobczyk 2b – 50 m. st. grzbietowym (0’58)
K. Paluch 1d – 50 m. st. dowolnym (PK) (0’49)
SZTAFETA 8 x 50 m. – 6’56 (6 miejsce)

Dziękujemy Wszystkim zawodnikom za udział z zawodach‼️🫶

30.11.2023 Eliminacje MK w koszykówce dziewcząt.

Dzisiaj odbyły się eliminacje Mistrzostw Katowic 🏀🏀szkół ponadpodstawowych w koszykówce dziewcząt

Grupa eliminacyjna liczyła trzy zespoły:
ZSPM, VIII LO „PIK”, V LO.

✅️DZIEWCZYNY WYWALCZYŁY AWANS DO PÓŁFINAŁÓW Z 1 MIEJSCA ❤️🫶👏
▶️MECZE:
ZSPM – V LO 5:2
ZSPM – VIII LO 13:5
V LO – VIII LO wygrana VLO

▶️SKŁAD:
Marzena Klepa 1b, Roksana Woźniczka 1d, Natalka Bojarska 2a, Kornelia Jarosińska 2a,
Sylwia Sworobowicz 2a, Karolina Dziubany 2b, Helena Bińczak 2b, Zuza Targosz 2d, Daria Jurczyk 3b.

▶️PUNKTY:
Karolina Dziubany 7pkt, Natalia Bojarska 7pkt, Kornelia Jarosińska 4 pkt.

Dziękujemy! ❤️

27.11.2023 Sparing w koszykówce dziewcząt

Koszykarki ZSPM zagrały sparing z uczennicami i uczniami Szkoły Podstawowej Montessori. 🏀

▶️WYNIK:
ZSPM – SP Montessori 62:30.

▶️SKŁAD:
Kowalczyk M 1b, Klepa M 1b, Woźniczka R. 1d, Bojarska N. 2a, Jarosińska K. 2a,
Sworobowicz S. 2a, Dziubany K. 2d, Boede N. 2b, Targosz Z. 2d, Jurczyk D. 3b.

W najbliższą środę rozegramy eliminacje Mistrzostw Katowic szkół ponadpodstawowych w koszykówce dziewcząt. 🏀😀

27.11.2023 Turniej „Unihokej łączy”

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju „Unihokej Łączy”. 🏒🏒🏒

W turnieju wzięło udział 9 drużyn:
ZSPM, ZSTiO nr 2, UKS Gladiator, ZSTiO nr 3 „Abramowski”, IV LO, II LO, KCEZ, ŚTZN, Technikum nr 15 „Kostuchna”

Nie udało nam się obronić 1 miejsca wywalczonego w ubiegłym roku.

W tegorocznej edycji zajmujemy 6 miejsce.

26.11.2023 Półfinały MK w piłce ręcznej dziewcząt

➡️Nasz GRUPA liczyła 7 zespołów: 🤾‍♂️🤾
ZSPM, IV LO, VIII LO, X LO, ZSE, XV LO „Obroki”, ZS nr 4 Tech „Klenczar”, XV LO oraz ZS nr 4 nie przyjechały na zawody.

W losowaniu mieliśmy szczęście bowiem od razu awansowaliśmy do finałów dzięki wolnemu losowi
W grupie plasujemy się na miejscu 3/4 i uzyskujemy awans do finałów, ktory liczyć będzie 8 zespołów.

Do finału awansowały dziewczyny z: ZSPM, VIII LO, IV LO i X LO. 🤝👏

W ogólnej klasyfikacji, w najgorszym przypadku, zająć możemy miejsce 7-8.

➡️MECZE:
ZSPM – brak przeciwnika -> awans do finałów
ZSPM – X LO 0:3

➡️SKŁAD:
Lubańska A. 5c, Klepa M. 1b, Smarduch Z. 1b, Woźniczko R. 1d, Bojarska N. 2a, Jarosińska K. 2a, Bińczak H. 2b,
Dziubany K. 2b, Młynarczyk J. 2b, Targosz Z. 2d

Dziękujemy za zaangażowanie i serce pozostawione na boisku 🥰💪

22.11.2023 Basen Zadole – weryfikacje przed zawodami

Dzisiaj odbyły się zajęcia weryfikacyjne przed zbliżającymi się zawodami szkół ponadpodstawowych w pływaniu🏊🏊‍♂️🏊‍♀️.
24 osobowa grupa sprawdzała swoje umiejętności na Pływalni na Zadolu.
Konkurencje wcale nie należą do łatwych!!

Wśród PANÓW, najlepiej zaprezentowali się:
Maksymilian Chmieliński 100 m st. zmiennym(1’33💪)
Stanisław Bartnik 100 m st. grzbietowym (1min37 🤝)
Nikodem Kulas 100 m. st. klasycznym (1’18 🫶😈❤️)
Tymek Słomian 100 m st. dowolnym (1’21 🤝)
Piotr Pietrzak 50 m st. grzbietowym (0’42🤝)
Mateusz Sławski 50 m. st. klasycznym (0’45🤝)
Wiktor Wróbel 50 m. st. dowolnym (0’33💪)
Dawid Worobiej 50 m. st. dowolnym (PK) (0’38 🤌)
Jeszcze wyczarujemy magika na motyla 😁🫢

Nikodem 'POZAMIATAŁ SYSTEM’ uzyskując:
0’28 s. st. dowolnym na 50m.
0’33 s. st. klasycznym na 50 m.
1’18 s. st. klasycznym na 100 m.
Niestety, może wystartować tylko w 1 konkurencji.

Wśród PAŃ najlepiej zaprezentowały się:
Dorota Duszyńska 50 m. st. klasycznym (0’52 🤝)
Gogol Natalia 100 m. st. dowolnym (1’33 🤝)
Helena Bińczak 50 m. st. dowolnym (dzisiaj 0’43💪)
Paluch Kamila 50 m. st. dowolnym (dzisiaj 0’49💪)
Hania Sobczyk 50 m. st. grzbietowym (1’02🤌)
Trzech dziewcząt brakuje nam do utworzenia sztafety.

ZAWODY odbędą się w czwartek 30 XI 2023.
MOS – Pływalnia Zespołu Szkół i Placówek nr 1
ul. Paderewskiego 46 (koło Pomnika)
Chłopcy godz.9:00 | Dziewczęta godz. 11:00

Dziękujemy Wszystkim za udział z zajęciach‼️🫶