Menu Zamknij

24.02.2023 Półfinały Mistrzostw Katowic w koszykówce chłopców

Koszykarska reprezentacja chłopców wzięła udział w półfinałach Polsko-Ukraińskich Mistrzostw Katowic, które rozgrywane były na hali IV LO. 🏀
Grupa półfinałowa liczyła cztery zespoły, awansował do finałów tylko jeden zespół.Zajęliśmy trzecie miejsce w grupie. Ostatecznie kończymy zmagania z koszykówki na miejscach 7-9.

Wyniki:
ZSPM – VIII LO 15:25(5:9)
Hetman 6pkt, Ogiński 3pkt, Targosz 5pkt, Matusiak 1pkt
IV LO – Mielczarski 24:19
ZSPM – IV LO 12:14 (6:8) 😔
Targosz 8pkt, Ogiński 2pkt, Kawka 2pkt
VIII LO – Mielczarski 31:17
ZSPM – Mielczarski 14:13 (6:8)💪
Kawka 7pkt, Sławski 5pkt, Targosz 2pkt
VIII LO – IV LO wygrana PIKa

Skład:
Kawka Sz. 3a, Targosz K. 3a, Ogiński B. 4f, Hetman B. 4b, Bojanów J. 3c, Sławski M. 3c,
Matusiak Sz. 3c, Witkowski J. 4b, Motoszko I. 3a, Klemenc J. 3c, Korpalski F. 1b

Zdrowie i serce Panowie pozostawiali na boisku!

Gratulujemy.

23.02.2023 Zajęcia na siłowni z trenerem personalnym

W tym tygodniu, klasy: 4C, 4A, 2C, 3B, 4F, 3A, 1C, 2A oraz 1A miały możliwość uczestniczenia w zajęciach na siłowni 🏋‍♂️🏋‍♀️🏋 prowadzonych przez Dawida Wójcika – trenera personalnego, absolwenta naszej szkoły.

Dawid pokazywał zainteresowanym prawidłowe wykonywanie ćwiczeń 💪oraz zwracał uwagę na najczęściej popełniane błędy☝️. Odpowiadał na liczne pytania związane z formą treningu, suplementacją oraz redukcją bądź zwiększeniem masy ciała.

Jeszcze jeden panel zajęć odbędzie się 3 marca, uczestniczyć w nim będą klasy: 2B, 4D, 4G, 3C, 3B oraz 4E.

Zainteresowanych kontaktem z Dawidem zapraszamy na jego stronę internetową http://www.trekogains.pl/

oraz na instagrama #trekogains

23.02.2023 Mistrzostwa Katowic w koszykówce dziewcząt

Dzisiaj odbyły się półfinały Polsko-Ukraińskich Mistrzostw Katowic w koszykówce dziewcząt🏀🏀🏀

Skład:
D. Jurczyk 2b, K. Jarosinska 1a , D. Figura 1a, N. Bojarska 1a, N. Boede 1b, H. Bińczak 1b, Z. Targosz 1d.

Wyniki:
ZSPM – II LO 0:30
II LO – VIII LO 2:31
ZSPM – VIII LO 10:18

Nasze dziewczyny zagrały w bardzo młodym składzie (zawodniczki głównie z klas pierwszych), rywalizując
z zawodniczkami II LO, które grają w lidze.
Nasza drużyna zagrała bardzo ambitnie każde spotkanie. W meczu z „PIKiem” brakło szczęścia i celności przy rzutach.
Ambicja i wola walki była do ostatniego gwizdka. W ogólnej klasyfikacji zajmujemy miejsca 7-9 (na ok 30 szkół średnich w Katowicach).

Gratulujemy 😊👏

21.02.2023 Eliminacje szkolne w badmintonie

We wtorek, 21 lutego, odbyły się Mistrzostwa ZSPMw badmintonie 🏸🏸🏸

W kategorii dziewczyn 👩
I miejsce – Alicja Lubańska 4c
II miejsce – Julia Lewandowska 4a
III miejsce – Paulina Młynarczyk 3b
IV miejsce – Zuzanna Targosz 1d.

W kategorii chłopców 🧑‍🦰
I miejsce – Wojciech Krupski 3c
II miejsce – Damian Babiec 4c
III miejsce – Patryk Widuch 2b
IV miejsce – Mariusz Kubień 4e.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Katowic, które odbędą się w piątek 24.02.2023.

17.02.2023 Wyjazd na narty – snowboard do Zwardonia

Kolejna grupa zapalonych narciarzy i snowboardzistów szusuje po trasie w ośrodku narciarskim „ZwardońSki”.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli doskonalą swoje umiejętności narciarskie oraz snowboardowe.
Trasa bardzo dobrze przygotowana ze 100 cm pokrywą śnieżną.
Pogoda nas nie rozpieszcza, pada deszcz na przemian ze śniegiem. Amatorów białego szaleństwa nie brakuje,
ale na pewno w pełni wykorzystamy 4 godzinny karnet.
Zapraszamy wszystkich chętnych do kolejnych wspólnych wyjazdów .. za rok🙂

16.02.2023 Turniej Walentynkowy z udziałem SP

W środę odbył się walentynkowy turniej siatkarskich mikstów dla szkół podstawowych 🥰🏐.
Wystąpiło 12 par reprezentujących SP nr 28 i SP 32. Turniej rozegrano systemem brazylijskim.
Turniej wygrała para z SP 32👏💪.
Miejsca drugie, trzecie i czwarte wywalczyły pary z SP 28👏.
Sędziowaniem zajęły się Paulina Żurawka z klasy 4b oraz Karolina Ruszel z klasy 3a.

14.02.2023 Turniej Walentynkowy par w siatkówce – finały

Dzisiaj rozegrany został finał Turnieju Walentynkowego par w siatkówce🏐💞.

Wyniki:

I miejsce 🥇– p.Micińska B. / Nędzołek J. 4a
II miejsce 🥈– Wieczorek P. 1a / p. Jabłoński P.
III miejsce 🥉– p. Jabłońska A. / p. Jabłoński J.
IV miejsce – Żurawka P. 4b / Duszkiewicz 4b

Miejsce 5-6
p. Gepfert M. / Zbiciak J. 4g
Ruszel K. 3a / Guźdź 4a

Miejsce 7
Jurczyk D. 2b / Krupski G. 2b

Rozgrywki przeprowadzone zostały systemem brazylijskim – wygrana para grała dalej po lewej stronie drabinki, a para przegrana przechodził na prawą stronę drabinki. Dwie przegrane wykluczały z gry.

Gratulujemy 👏! Do zobaczenia na parkiecie za rok🫶!

10.02.2023 Półfinały MK w siatkówce chłopców

📢 Awansowaliśmy do finałów Polsko-Ukraińskich Mistrzostw Katowic w siatkówce chłopców!📢

W piątek 10 lutego, na hali IV LO rozegrane zostały półfinały Mistrzostw Katowic w siatkówce chłopców.

Wygraliśmy wszystkie mecze
ZSMP – II LO 2:0 (25:21, 25:19)
ZSPM – IV LO 2:0 (25:15, 25:15)
ZSPM – ZS nr 2 2:0 (27:25, 25:17)

uzyskując awans do ścisłego finału, w którym zmierzą się tylko trzy zespoły.
Zatem – medal już mamy 🥇🥈🥉.. a który to się okaże!

Skład:

Nędzołek J. 4a, Bańczyk W. 4a, Bogdański J. 4f, Krzyżak B. 4f, Sobuś D. 4g, Drzewiecki J. 2c,
Kossek M. 1a, Bogdański R. 1a, Sobczyński T. 2a, Lis K. 3c, Nowak O. 4f, Miłkowski Sz. 2d

Gratulacje Panowie! 🏐🏐🏐👏🫶💪

10.02.2023 Wyjazd na narty – snowboard do Zwardonia

O 7:30 zapalona grupa narciarzy i snowboardzistów udała się busem na szusowanie po wspaniale przygotowanej trasie w ośrodku narciarskim „ZwardońSki”.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli doskonalili swoje umiejętności narciarskie oraz snowboardowe.

Trasa była bardzo dobrze przygotowana z 60 cm – 100 cm pokrywą śnieżną.

Pogoda idealna dla amatorów białego szaleństwa – słońce i -4C. Niewielka ilość pozostałych amatorów białego szaleństwa sprawiła, że podczas 4 godzinnego szusowania mogliśmy w pełni wykorzystać dobrze przygotowaną trasę.

Zapraszamy wszystkich chętnych do kolejnych wspólnych wyjazdów .. a ten już w najbliższy piątek 17.02.2023🙂

09.02.2023 Turniej walentynkowy – eliminacje

Dzisiaj zakończyliśmy zmagania eliminacyjne par siatkarskich w Turnieju Walentynkowym 🥰🏐❤.

❇️Grupa A
Kasperczyk Z. / Antoshko A.
p. Słabicka B. / Walczak B.
Wieczorek P. / p. Jabłoński P.
Kempska E. / Cyroń M.

❇️Grupa B
Pustoła D. / Kulas N.
Gałka N. / Piotrowski D.
Staszak A. / Gołba W.
p. Jabłońska A. / p. Jabłoński J.
Jurczyk D. / Krupski G.
p.Micińska B./ Nędzołek J.
Ruszek K. / Olek D.
Jarzyna A. / Kossek M.

❇️Grupa C
p. Gepfert M. / Zbiciak J.
p. Sitko K. / Druh M.
p. Żytomirska R. / Rydz M.
Żurawka P. / Duszkiewicz K.
Figura D. / Antas J.
Kucharska M. / Krzyżak B.

We wtorek, 14.02 zostanie rozegrany finał Turnieju Walentynkowego par siatkarskich, w którym zmierzą się:

Wieczorek P. / p.Jabłoński P.
Kempska E. / Cyroń M.
p. Jabłońska A. / p. Jabłoński J.
Ruszel K. / Olek D.
p. Micińska B. / Nędzołek J.
Jurczyk D. / Krupski G.
p. Gepfert M. / Zbiciak J.
Żurawka P. / Duszkiewicz K.
Zapraszamy do kibicowania! 👏🫶