Menu Zamknij

27.11.2023 Turniej „Unihokej łączy”

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju „Unihokej Łączy”. 🏒🏒🏒

W turnieju wzięło udział 9 drużyn:
ZSPM, ZSTiO nr 2, UKS Gladiator, ZSTiO nr 3 „Abramowski”, IV LO, II LO, KCEZ, ŚTZN, Technikum nr 15 „Kostuchna”

Nie udało nam się obronić 1 miejsca wywalczonego w ubiegłym roku.

W tegorocznej edycji zajmujemy 6 miejsce.

26.11.2023 Półfinały MK w piłce ręcznej dziewcząt

➡️Nasz GRUPA liczyła 7 zespołów: 🤾‍♂️🤾
ZSPM, IV LO, VIII LO, X LO, ZSE, XV LO „Obroki”, ZS nr 4 Tech „Klenczar”, XV LO oraz ZS nr 4 nie przyjechały na zawody.

W losowaniu mieliśmy szczęście bowiem od razu awansowaliśmy do finałów dzięki wolnemu losowi
W grupie plasujemy się na miejscu 3/4 i uzyskujemy awans do finałów, ktory liczyć będzie 8 zespołów.

Do finału awansowały dziewczyny z: ZSPM, VIII LO, IV LO i X LO. 🤝👏

W ogólnej klasyfikacji, w najgorszym przypadku, zająć możemy miejsce 7-8.

➡️MECZE:
ZSPM – brak przeciwnika -> awans do finałów
ZSPM – X LO 0:3

➡️SKŁAD:
Lubańska A. 5c, Klepa M. 1b, Smarduch Z. 1b, Woźniczko R. 1d, Bojarska N. 2a, Jarosińska K. 2a, Bińczak H. 2b,
Dziubany K. 2b, Młynarczyk J. 2b, Targosz Z. 2d

Dziękujemy za zaangażowanie i serce pozostawione na boisku 🥰💪

22.11.2023 Basen Zadole – weryfikacje przed zawodami

Dzisiaj odbyły się zajęcia weryfikacyjne przed zbliżającymi się zawodami szkół ponadpodstawowych w pływaniu🏊🏊‍♂️🏊‍♀️.
24 osobowa grupa sprawdzała swoje umiejętności na Pływalni na Zadolu.
Konkurencje wcale nie należą do łatwych!!

Wśród PANÓW, najlepiej zaprezentowali się:
Maksymilian Chmieliński 100 m st. zmiennym(1’33💪)
Stanisław Bartnik 100 m st. grzbietowym (1min37 🤝)
Nikodem Kulas 100 m. st. klasycznym (1’18 🫶😈❤️)
Tymek Słomian 100 m st. dowolnym (1’21 🤝)
Piotr Pietrzak 50 m st. grzbietowym (0’42🤝)
Mateusz Sławski 50 m. st. klasycznym (0’45🤝)
Wiktor Wróbel 50 m. st. dowolnym (0’33💪)
Dawid Worobiej 50 m. st. dowolnym (PK) (0’38 🤌)
Jeszcze wyczarujemy magika na motyla 😁🫢

Nikodem 'POZAMIATAŁ SYSTEM’ uzyskując:
0’28 s. st. dowolnym na 50m.
0’33 s. st. klasycznym na 50 m.
1’18 s. st. klasycznym na 100 m.
Niestety, może wystartować tylko w 1 konkurencji.

Wśród PAŃ najlepiej zaprezentowały się:
Dorota Duszyńska 50 m. st. klasycznym (0’52 🤝)
Gogol Natalia 100 m. st. dowolnym (1’33 🤝)
Helena Bińczak 50 m. st. dowolnym (dzisiaj 0’43💪)
Paluch Kamila 50 m. st. dowolnym (dzisiaj 0’49💪)
Hania Sobczyk 50 m. st. grzbietowym (1’02🤌)
Trzech dziewcząt brakuje nam do utworzenia sztafety.

ZAWODY odbędą się w czwartek 30 XI 2023.
MOS – Pływalnia Zespołu Szkół i Placówek nr 1
ul. Paderewskiego 46 (koło Pomnika)
Chłopcy godz.9:00 | Dziewczęta godz. 11:00

Dziękujemy Wszystkim za udział z zajęciach‼️🫶

20.11.2023 Półfinały piłki ręcznej chłopców

➡️Nasz grupa liczyła 9 zespołów: 🤾‍♂️🤾
ZSPM, IV LO, III LO, II LO, X LO, V LO, VII LO, ZS im Mielczarskiego, ZSH.

W grupie plasujemy się na miejscu 5/6, natomiast w ogólnej klasyfikacji zajmujemy miejsce 9-12.
Do finału awansowało: II LO, V LO, III LO, IV LO.

➡️MECZE:
ZSPM – ZS im Mielczarskiego 3:2
(Lewandowski K. IVb, Lis K. IVc, Cichy D. Id)
ZSPM – III LO 10:3
(Lis K. IV c – x2, Lewandowski K. IV b)
ZSPM – II LO 6:1
(Lis K. IVc)

➡️SKŁAD:
Lis K. IVc, Piotrowski D. IVb (B), Lewandowski K. IVb, Mateja O. IVb, Klemenc J. IVc, Matusiak Sz. IVc,
Sławski M. IVc, Krupski W. IVc, Wilga Sz. Ic, Kociuba P. Id, Cichy D. Id, Galik M. Id,

Dziękujemy za zaangażowanie i serce pozostawione na boisku 🥰💪

16.11.2023 Eliminacje MK w koszykówce chłopców.

Dzisiaj rozegraliśmy eliminacje Mistrzostw Katowic w koszykówce chłopców szkół ponadpodstawowych.🏀
Grupa eliminacyjna liczyła cztery zespoły: ZSPM, ZSTiOnr 2 „Mikołowska”, III LO „Mickiewicz”, In Altum.

POMIMO WYGRANYCH DWÓCH MECZY, Z POWODU GORSZEGO BILANSU, NIE USYSKUJEMY AWANSU DO DALSZEGO ETAPU ROZGRYWEK 🙄😥

MECZE:
III LO – In Altum 41:8
ZSPM – ZSTiOnr2 16:24
(Kawka5,Sławski6,Hetman2,Bojanów5,Klememc2,?4)
In Altum – ZSPM 9:28
(Kawka 10, Targosz 2, Sławski 2, Hetman 4,
Bojanów 2, Klemenc 3, Korpalski 2, Galik 2, Lis 2)
ZSTiOnr2 – III LO 29:31
ZSPM – III LO 16:11
(Kawka 12, Targosz 2, Hetman 2)
ZSTiOnr2 – In Altum 24:7

Trzy zespoły: ZSTiOnr2, III LO i ZSPM, zakończyły zmagania z dwoma wygranymi meczami.
W pierwszej kolejności (zainteresowane trzy zespoły) wzięliśmy pod uwagę bilans (różnicę punktową)
w poszczególnym meczu.

ZSTiOnr 2 +8 -2 = +6
III LO +2 -5 = -3
ZSPM -8 +5 = -3
ZSTiOnr 2 uzyskał tym samym awans z 1 miejsce.

III LO i ZSPM musieli wziąć pod uwagę sumę zdobytych punktów (nie liczył się mecz z In Altum).

III LO +11 +31 = +42
ZSPM +16 +16 = +31
Niestety, to Mickiewicz cieszy się z awansu do półfinałów.🙊🙉🙈

Poziom zawodów eliminacyjnych stał na wysokim poziomie, do tej pory tego typu zmagania czekały na nas w półfinałach.🙉
Nie można pominąć faktu, że wszyscy Nasi koszykarze zostawili kawał serca i zdrowia na boisku.
Ławka zmienników z całych sił dopingowała grającą ekipę na boisku. 🥰🫶👏

SKŁAD:
Kawka Szymon 4a, Targosz Kamil 4a, Hetman Bartek 5b, Sławski Mateusz 4c,
Bojanów Kuba 4c, Klemenc Kuba 4c, Matusiak Szymon 4c, Igor Guzik 2b,
Motoszko Igor 4a, Lis Kacper 4c, Galik Marcel 1d, Witkowski Kuba 5b, Korpalski Filip 2a

Dziekujemy! ❤️

13.11.2023 Mistrzostwa Katowic w szachach

Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Katowic szkół ponadpodstawowych w szachach ♟️.
Po zaciętych rozgrywkach i walce do „ostatniego pionka” uczniowie Naszej Szkoły w składzie:
Oliwier Wójcik 5d, Piotr Gryglewski 2b, Szymon Krawczyk 2c oraz Julia Dziurosz 1b
zajęli 9 miejsce na 19 startujących drużyn.

🤝Gratulacje!

9.11.2023 Eliminacje Mistrzostw Katowic w piłce nożnej chłopców

W czwartek 9 listopada odbyły się eliminacje Mistrzostw Katowic w piłce nożnej chłopców grupy B.
Zawody rozegrane zostały na Miejskim Stadionie przy ul.Asnyka w Katowicach Piotrowicach.

Zespół Szkół Poligraficzno-Mechanicznych był gospodarzem turnieju. ⚽️

W turnieju wzięli udział: ZSPM, ŚTZN, KCEZ oraz prywatna szkoła In Altum.

✅️W pierwszym meczu ZSPM przegrał ze ŚTZN 2:0.
✅️Drugi mecz z KCEZ poszedł zdecydowanie lepiej, wygraliśmy 6:0.
Bramki strzelili: Paweł Kociuba(3) 1c, Jakub Drzewiecki(2) 3c i Jakub Kosakowski(1) 1a.
✅️W meczu o awans wygraliśmy 4:0 z In Altum.
Bramki strzelili: Drzewiecki(1), Kociuba(1), Dąsal (2).

Tabela:
1.ŚTZN – awans
2.ZSPM – awans
3.In Altum
4.KCZE

Skład:
Tomasz Sobczyński(b), Dawid Piotrowski(b), Mateusz Kruchliński, Wiktor Słysz, Paweł Kociuba, Szymon Wilga,
Rudy Marek, Drzewiecki Jakub, Lewandowski Kamil, Mateja Oskar, Łojek Kamil (k), Kosakowski Jakub, Dąsal

Zdjęcia zrobiła Paulina Żurawka.

Serdecznie gratulujemy! 🫶😁

09.11.2023 Mistrzostwa ZSPM w szachach

W dniu dzisiejszym rozegraliśmy Mistrzostwa ZSPM w szachach. ♟️♟️♟️
Do udziału w Turnieju zgłosiło się 26 chłopców i 2 dziewczyny.

Rozegraliśmy 9 rund, systemem szwajcarskim.

Mistrzem Poligrafa został Oliwier Wójcik 5d🥇, drugie miejsce zajął Piotr Gryglewski 2b🥈,
trzecie miejsce należy do Szymona Krawczyka 2c🥉.
Wśród dziewcząt najlepsza była Julia Dziurasz Ib🥇.

Wszystkie wymienione osoby będą reprezentować Naszą szkołę na Mistrzostwach Katowic,
które odbędą się 13.11 w poniedziałek w auli VIII LO.

Serdecznie gratulujemy !!

19.10.2023 Towarzyski mecz piłki siatkowej nauczyciele vs uczniowie z okazji DEN.

📢 Nastał ten dzień ‼️📢

W dzisiejszym siatkarskim meczu z okazji Dnia Edukacji Narodowej zmierzyła się reprezentacja nauczycieli z męską reprezentacją ZSPM. 🥰🏐

Młodzież WYGRAŁA z nauczycielami

3:1 (25-21, 25-22, 18-25, 25-18).

Reprezentanci ZSPM „zagrali z głową”, wykorzystując swój atut w postaci zagrywki, dobrego przyjęcia
i skutecznego ataku.
Nauczyciele nie oddali skóry łatwo. Wynik nie odzwierciedla tych długich wymian piłki.
Nie ma co się oszukiwać! Lata lecą 🤭😜.. a posiadanie tylko jednego (mocno) atakującego nie ułatwiło zadania.

Cieszymy się, że mamy świetnych młodych zawodników, życzymy im wielu sukcesów na arenie sportowej! 🫶💪

Skład nauczycieli:
p. Katarzyna Matyka, p. Agata Jabłońska, p. Barbara Micińska,
p. Jacek Matyka, p. Jacek Jabłoński, p. Paweł Jabłoński

Skład męskiej reprezentacji ZSPM:
Jakub Nędzołek, Wojtek Bańczyk, Jakub Drzewiecki, Miłosz Kossek, Szymon Miłkowski,
Kacper Lis, Igor Gwóźdź, Tomasz Sobczyński, Wojtek Krupski, Robert Bogdański
(Zabrakło Kamila Łojka i Wiktora Grabarza).

Sędziowie: Grzegorz Krupski i Dominik Sadłowski