Menu Zamknij

30.11.2023 Mistrzostwa Katowic w pływaniu

W czwartek, 30 listopada, odbyły się Mistrzostwa Katowic szkół ponadpodstawowych w pływaniu 🏊‍♂️.
✅️ZSPM w klasyfikacji generalnej w kategorii dziewczyn zajął miejsce 6/13, a w kategorii chłopców miejsce 7/16.
✅️Punktację drużyny uzyskiwało się poprze sumę punktów z konkurencji indywidualnych i drużynowych
* 100 m stylem zmiennym
* 100 m stylem grzbietowym
* 100 m stylem klasycznym
* 100 m stylem dowolnym
* 50 m stylem motylkowym
* 50 m stylem grzbietowym
* 50 m stylem klasycznym
* 50 m stylem dowolnym
* sztafetę 8 os x 50 m. stylem dowolnym

✅️Reprezentancji ZSPM🏊🏊‍♂️🏊‍♀️
▶️CHŁOPCY:
M.Chmieliński 1c – 100 m st. zmiennym(1’29)
S. Bartnik 3a – 100 m st. grzbietowym (1’35)
N. Kulas 2c – 100 m. st. klasycznym (1’18 – 4m)
T. Słomian 3c – 100 m st. dowolnym (1’17)
M.Magarewicz 5d – 50 m. st. motylkowym (0’32)
P. Pietrzak 1c – 50 m st. grzbietowym (0’42)
M. Sławski 4c – 50 m. st. klasycznym (0’44)
W. Wróbel 1a – 50 m. st. dowolnym (0’32)
D. Worobiej 4c – 50 m. st. dowolnym (PK) (0’38)
SZTAFETA 8 x 50 m – 4’18 (5 miejsce)

▶️DZIEWCZYNY:
K. Korostylova 1d – 100 m. st. grzbietowym (2’38)
D. Duszyńska 3a – 100 m. st. klasycznym (1’36 – 4 m.)
N. Gogol 1b – 100 m. st. dowolnym (1’34 – 7 m.)
M. Klepa 1b – 50 m. st. motylkowym (0’52 – 9 m.)
R. Woźniczka 1d – 50 m. st. klasycznym (1’36)
H. Bińczak 2b – 50 m. st. dowolnym (0’39)
H. Sobczyk 2b – 50 m. st. grzbietowym (0’58)
K. Paluch 1d – 50 m. st. dowolnym (PK) (0’49)
SZTAFETA 8 x 50 m. – 6’56 (6 miejsce)

Dziękujemy Wszystkim zawodnikom za udział z zawodach‼️🫶

30.11.2023 Eliminacje MK w koszykówce dziewcząt.

Dzisiaj odbyły się eliminacje Mistrzostw Katowic 🏀🏀szkół ponadpodstawowych w koszykówce dziewcząt

Grupa eliminacyjna liczyła trzy zespoły:
ZSPM, VIII LO „PIK”, V LO.

✅️DZIEWCZYNY WYWALCZYŁY AWANS DO PÓŁFINAŁÓW Z 1 MIEJSCA ❤️🫶👏
▶️MECZE:
ZSPM – V LO 5:2
ZSPM – VIII LO 13:5
V LO – VIII LO wygrana VLO

▶️SKŁAD:
Marzena Klepa 1b, Roksana Woźniczka 1d, Natalka Bojarska 2a, Kornelia Jarosińska 2a,
Sylwia Sworobowicz 2a, Karolina Dziubany 2b, Helena Bińczak 2b, Zuza Targosz 2d, Daria Jurczyk 3b.

▶️PUNKTY:
Karolina Dziubany 7pkt, Natalia Bojarska 7pkt, Kornelia Jarosińska 4 pkt.

Dziękujemy! ❤️

27.11.2023 Sparing w koszykówce dziewcząt

Koszykarki ZSPM zagrały sparing z uczennicami i uczniami Szkoły Podstawowej Montessori. 🏀

▶️WYNIK:
ZSPM – SP Montessori 62:30.

▶️SKŁAD:
Kowalczyk M 1b, Klepa M 1b, Woźniczka R. 1d, Bojarska N. 2a, Jarosińska K. 2a,
Sworobowicz S. 2a, Dziubany K. 2d, Boede N. 2b, Targosz Z. 2d, Jurczyk D. 3b.

W najbliższą środę rozegramy eliminacje Mistrzostw Katowic szkół ponadpodstawowych w koszykówce dziewcząt. 🏀😀

27.11.2023 Turniej „Unihokej łączy”

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju „Unihokej Łączy”. 🏒🏒🏒

W turnieju wzięło udział 9 drużyn:
ZSPM, ZSTiO nr 2, UKS Gladiator, ZSTiO nr 3 „Abramowski”, IV LO, II LO, KCEZ, ŚTZN, Technikum nr 15 „Kostuchna”

Nie udało nam się obronić 1 miejsca wywalczonego w ubiegłym roku.

W tegorocznej edycji zajmujemy 6 miejsce.

26.11.2023 Półfinały MK w piłce ręcznej dziewcząt

➡️Nasz GRUPA liczyła 7 zespołów: 🤾‍♂️🤾
ZSPM, IV LO, VIII LO, X LO, ZSE, XV LO „Obroki”, ZS nr 4 Tech „Klenczar”, XV LO oraz ZS nr 4 nie przyjechały na zawody.

W losowaniu mieliśmy szczęście bowiem od razu awansowaliśmy do finałów dzięki wolnemu losowi
W grupie plasujemy się na miejscu 3/4 i uzyskujemy awans do finałów, ktory liczyć będzie 8 zespołów.

Do finału awansowały dziewczyny z: ZSPM, VIII LO, IV LO i X LO. 🤝👏

W ogólnej klasyfikacji, w najgorszym przypadku, zająć możemy miejsce 7-8.

➡️MECZE:
ZSPM – brak przeciwnika -> awans do finałów
ZSPM – X LO 0:3

➡️SKŁAD:
Lubańska A. 5c, Klepa M. 1b, Smarduch Z. 1b, Woźniczko R. 1d, Bojarska N. 2a, Jarosińska K. 2a, Bińczak H. 2b,
Dziubany K. 2b, Młynarczyk J. 2b, Targosz Z. 2d

Dziękujemy za zaangażowanie i serce pozostawione na boisku 🥰💪

22.11.2023 Basen Zadole – weryfikacje przed zawodami

Dzisiaj odbyły się zajęcia weryfikacyjne przed zbliżającymi się zawodami szkół ponadpodstawowych w pływaniu🏊🏊‍♂️🏊‍♀️.
24 osobowa grupa sprawdzała swoje umiejętności na Pływalni na Zadolu.
Konkurencje wcale nie należą do łatwych!!

Wśród PANÓW, najlepiej zaprezentowali się:
Maksymilian Chmieliński 100 m st. zmiennym(1’33💪)
Stanisław Bartnik 100 m st. grzbietowym (1min37 🤝)
Nikodem Kulas 100 m. st. klasycznym (1’18 🫶😈❤️)
Tymek Słomian 100 m st. dowolnym (1’21 🤝)
Piotr Pietrzak 50 m st. grzbietowym (0’42🤝)
Mateusz Sławski 50 m. st. klasycznym (0’45🤝)
Wiktor Wróbel 50 m. st. dowolnym (0’33💪)
Dawid Worobiej 50 m. st. dowolnym (PK) (0’38 🤌)
Jeszcze wyczarujemy magika na motyla 😁🫢

Nikodem 'POZAMIATAŁ SYSTEM’ uzyskując:
0’28 s. st. dowolnym na 50m.
0’33 s. st. klasycznym na 50 m.
1’18 s. st. klasycznym na 100 m.
Niestety, może wystartować tylko w 1 konkurencji.

Wśród PAŃ najlepiej zaprezentowały się:
Dorota Duszyńska 50 m. st. klasycznym (0’52 🤝)
Gogol Natalia 100 m. st. dowolnym (1’33 🤝)
Helena Bińczak 50 m. st. dowolnym (dzisiaj 0’43💪)
Paluch Kamila 50 m. st. dowolnym (dzisiaj 0’49💪)
Hania Sobczyk 50 m. st. grzbietowym (1’02🤌)
Trzech dziewcząt brakuje nam do utworzenia sztafety.

ZAWODY odbędą się w czwartek 30 XI 2023.
MOS – Pływalnia Zespołu Szkół i Placówek nr 1
ul. Paderewskiego 46 (koło Pomnika)
Chłopcy godz.9:00 | Dziewczęta godz. 11:00

Dziękujemy Wszystkim za udział z zajęciach‼️🫶

20.11.2023 Półfinały piłki ręcznej chłopców

➡️Nasz grupa liczyła 9 zespołów: 🤾‍♂️🤾
ZSPM, IV LO, III LO, II LO, X LO, V LO, VII LO, ZS im Mielczarskiego, ZSH.

W grupie plasujemy się na miejscu 5/6, natomiast w ogólnej klasyfikacji zajmujemy miejsce 9-12.
Do finału awansowało: II LO, V LO, III LO, IV LO.

➡️MECZE:
ZSPM – ZS im Mielczarskiego 3:2
(Lewandowski K. IVb, Lis K. IVc, Cichy D. Id)
ZSPM – III LO 10:3
(Lis K. IV c – x2, Lewandowski K. IV b)
ZSPM – II LO 6:1
(Lis K. IVc)

➡️SKŁAD:
Lis K. IVc, Piotrowski D. IVb (B), Lewandowski K. IVb, Mateja O. IVb, Klemenc J. IVc, Matusiak Sz. IVc,
Sławski M. IVc, Krupski W. IVc, Wilga Sz. Ic, Kociuba P. Id, Cichy D. Id, Galik M. Id,

Dziękujemy za zaangażowanie i serce pozostawione na boisku 🥰💪

16.11.2023 Eliminacje MK w koszykówce chłopców.

Dzisiaj rozegraliśmy eliminacje Mistrzostw Katowic w koszykówce chłopców szkół ponadpodstawowych.🏀
Grupa eliminacyjna liczyła cztery zespoły: ZSPM, ZSTiOnr 2 „Mikołowska”, III LO „Mickiewicz”, In Altum.

POMIMO WYGRANYCH DWÓCH MECZY, Z POWODU GORSZEGO BILANSU, NIE USYSKUJEMY AWANSU DO DALSZEGO ETAPU ROZGRYWEK 🙄😥

MECZE:
III LO – In Altum 41:8
ZSPM – ZSTiOnr2 16:24
(Kawka5,Sławski6,Hetman2,Bojanów5,Klememc2,?4)
In Altum – ZSPM 9:28
(Kawka 10, Targosz 2, Sławski 2, Hetman 4,
Bojanów 2, Klemenc 3, Korpalski 2, Galik 2, Lis 2)
ZSTiOnr2 – III LO 29:31
ZSPM – III LO 16:11
(Kawka 12, Targosz 2, Hetman 2)
ZSTiOnr2 – In Altum 24:7

Trzy zespoły: ZSTiOnr2, III LO i ZSPM, zakończyły zmagania z dwoma wygranymi meczami.
W pierwszej kolejności (zainteresowane trzy zespoły) wzięliśmy pod uwagę bilans (różnicę punktową)
w poszczególnym meczu.

ZSTiOnr 2 +8 -2 = +6
III LO +2 -5 = -3
ZSPM -8 +5 = -3
ZSTiOnr 2 uzyskał tym samym awans z 1 miejsce.

III LO i ZSPM musieli wziąć pod uwagę sumę zdobytych punktów (nie liczył się mecz z In Altum).

III LO +11 +31 = +42
ZSPM +16 +16 = +31
Niestety, to Mickiewicz cieszy się z awansu do półfinałów.🙊🙉🙈

Poziom zawodów eliminacyjnych stał na wysokim poziomie, do tej pory tego typu zmagania czekały na nas w półfinałach.🙉
Nie można pominąć faktu, że wszyscy Nasi koszykarze zostawili kawał serca i zdrowia na boisku.
Ławka zmienników z całych sił dopingowała grającą ekipę na boisku. 🥰🫶👏

SKŁAD:
Kawka Szymon 4a, Targosz Kamil 4a, Hetman Bartek 5b, Sławski Mateusz 4c,
Bojanów Kuba 4c, Klemenc Kuba 4c, Matusiak Szymon 4c, Igor Guzik 2b,
Motoszko Igor 4a, Lis Kacper 4c, Galik Marcel 1d, Witkowski Kuba 5b, Korpalski Filip 2a

Dziekujemy! ❤️

13.11.2023 Mistrzostwa Katowic w szachach

Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Katowic szkół ponadpodstawowych w szachach ♟️.
Po zaciętych rozgrywkach i walce do „ostatniego pionka” uczniowie Naszej Szkoły w składzie:
Oliwier Wójcik 5d, Piotr Gryglewski 2b, Szymon Krawczyk 2c oraz Julia Dziurosz 1b
zajęli 9 miejsce na 19 startujących drużyn.

🤝Gratulacje!

9.11.2023 Eliminacje Mistrzostw Katowic w piłce nożnej chłopców

W czwartek 9 listopada odbyły się eliminacje Mistrzostw Katowic w piłce nożnej chłopców grupy B.
Zawody rozegrane zostały na Miejskim Stadionie przy ul.Asnyka w Katowicach Piotrowicach.

Zespół Szkół Poligraficzno-Mechanicznych był gospodarzem turnieju. ⚽️

W turnieju wzięli udział: ZSPM, ŚTZN, KCEZ oraz prywatna szkoła In Altum.

✅️W pierwszym meczu ZSPM przegrał ze ŚTZN 2:0.
✅️Drugi mecz z KCEZ poszedł zdecydowanie lepiej, wygraliśmy 6:0.
Bramki strzelili: Paweł Kociuba(3) 1c, Jakub Drzewiecki(2) 3c i Jakub Kosakowski(1) 1a.
✅️W meczu o awans wygraliśmy 4:0 z In Altum.
Bramki strzelili: Drzewiecki(1), Kociuba(1), Dąsal (2).

Tabela:
1.ŚTZN – awans
2.ZSPM – awans
3.In Altum
4.KCZE

Skład:
Tomasz Sobczyński(b), Dawid Piotrowski(b), Mateusz Kruchliński, Wiktor Słysz, Paweł Kociuba, Szymon Wilga,
Rudy Marek, Drzewiecki Jakub, Lewandowski Kamil, Mateja Oskar, Łojek Kamil (k), Kosakowski Jakub, Dąsal

Zdjęcia zrobiła Paulina Żurawka.

Serdecznie gratulujemy! 🫶😁