Menu Zamknij

07.03.2018 Finały Mistrzostw Katowic w koszykówce chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

SKŁAD CHŁOPCÓW:

  1. Stasica M. III c
  2. Marciniuk M. IV d
  3. Drzewiecki K. III c
  4. Jarczyk P. III c
  5. Słodczyk Sz. IV a
  6. Kleinert P. IV b
  7. Jaros M. IV a
  8. Dymek A. I d
  9. Guzy M. I d
  10. Śliwak M. I d
  11. Michalski F. III a

GRUPA: I LO, ZSPM, II LO, ŚTZN

MECZE:

  1. II LO – I LO 42:46 (-:-)
  2. ŚTZN – ZSPM 23:25 (-:-)
  3. I LO – ŚTZN  41:16 (-:-)
  4. ZSPM – II LO 19:39 (-:-)
  5. ZSPM – I LO  14:42 (-:-)
  6. II LO – ŚTZN 39:13 (-:-)

WYNIKI:

  • I LO – MISTRZ KATOWIC
  • II LO – WICEMISTRZ KATOWIC
  • ZSPM – TRZECIE MIEJSCE W MISTRZOSTWACH KATOWIC
  • ŚTZN

MIEJSCE:  Mecze rozgrywane na hali MOS ul. Paderewskiego 42 A
Gramy 2 x 10 minut, 5 zawodników.

ZBIÓRKA: Zbiórka o godz 08:30 na MOS. 
Należy posiadać ważną legitymację szkolną oraz zgody na zawody.

28.02.2018 Wyjazd na narty / snowboard do Zwardonia na Mały Rachowiec

O 7:30 zapalona grupa narciarzy i snowboardzistów udała się busem na szusowanie po wspaniale przygotowanej trasie w ośrodku narciarskim „ZwardońSki”.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Basi Micińskiej oraz pana Jacka Jabłońskiej doskonalili swoje umiejętności narciarskie oraz snowboardowe.
Trasa była bardzo dobrze przygotowana z 60 cm pokrywą śnieżną.
Słoneczna pogoda (z trzynasto-stopniowym mrozem) oraz bardzo mała ilość pozostałych amatorów białego szaleństwa sprawiła, że podczas 4 godzinnego szusowania mogliśmy w pełni wykorzystać dobrze przygotowana trasę.
Cali i zdrowi.. zmęczeni.. powróciliśmy do Katowic o godzinie 16:30.

Zapraszamy wszystkich chętnych do kolejnych wspólnych wyjazdów 🙂

Zapisy trwały do poniedziałku 26.02.2018 u p. Micińskiej (zaliczka: 50 zł)
Koszt wyniósł 70 zł

Przejazd busem (zbiórka o godz 7.15 na parkingu szkolnym)
KASKI OBOWIĄZKOWE!!

LISTA UCZESTNIKÓW:

  1. Jakub Cz. IV c
  2. Mateusz K. II c
  3. Marcel G. II c
  4. Igor H. I c
  5. Klaudia Ś. III b
  6. Marysia I. III b
  7. Marcel G. II c
  8. Daniel K. IV b
  9. Larysa C. IV b
  10. Marcin A IV b
  11. Filip P. IV b
  12. Jakub F. III c
  13. Jan L. III c
  14. Michał P. IV d
  15. Tobiasz B. IV d
  16. Tomasz J. III c
  17. Michał S. I d
  18. Dominik B. IV c

OPIEKUNOWIE:

  1. p. Basia Micińska
  2. p. Jacek Jabłońska

22.01.2018 Półfinały Mistrzostw Katowic w koszykówce chłopców

SKŁAD CHŁOPCÓW:

  1. Stasica M. III c
  2. Marciniuk M. IV d
  3. Kleinert P. IV b
  4. Jarczyk P. III c
  5. Drzewiecki K. III c
  6. Słodczyk Sz. IV a
  7. Jaros M. IV a
  8. Dymek A. I d
  9. Guzy M. I d
  10. Śliwak M. I d
  11. Michalski F. III a

GRUPA: ZSPM, III LO, I LO, X LO

MECZE:

  • III LO – ZSPM 26:24 (-:-)
    • Marciniuk
    • Stasica
    • Drzewiecki
    • Kleinert
  • X LO – I LO 22:43 (-:-)
  • ZSPM – X LO  22:14 (-:-)
    • Marciniuk
    • Stasica
    • Drzewiecki
    • Słodczyk
  • III LO – I LO30:40 (-:-)
  • ZSPM – I LO  24:31 (-:-)
    • Marciniuk
    • Stasica
    • Drzewiecki
    • Słodczyk
    • Kleinert
    • Jaros
  • III LO – X LO -:- (-:-)

WYNIKI:

  1. I LO [awans do finałów]
  2. ZSPM [awans do finałów]
  3. III LO
  4. X LO

MIEJSCE:  Mecze rozgrywane na hali III LO, organizator III LO (p.Oczadły).
Gramy 2 x 10 minut, 5 zawodników.

ZBIÓRKA: Zbiórka o godz 07:55 w szkole. 
Należy posiadać ważną legitymację szkolną oraz zgody na zawody.

18.12.2017 Eliminacje Mistrzostw Katowic w piłce ręcznej chłopców

SKŁAD CHŁOPCÓW:

  1. Glinka P. 4d
  2. Pochopień M. 4d (bramkarz)
  3. Herman Sz. 2c
  4. Matuszek K. 3c
  5. Brocki G. 2a
  6. Marciniuk M. 4d
  7. Kleinert P. 4b
  8. Łaziński D. 4b
  9. Stasica M. 3c
  10. Guzy M.1d
  11. Hajduk Ł. 3c
  12. Turski Ł. 4a
  13. Świder W. 3c (bramkarz)

GRUPA: ZSPM, X LO, VIII LO

MECZE:

  1. LO – VIII LO 8:35
  2. ZSPM – X LO 7:9 (4:5)
  3. ZSPM – VIII LO 9:24 (3:9)

WYNIKI:

  1. VIII LO [awans] 2:0
  2. X LO [baraż] 1:1
  3. ZSPM 0:2

MIEJSCE:  Mecze rozgrywane na małej hali w „SPODKU”
Gramy 2 x 15 minut, 7 zawodniczek.

ZBIÓRKA: Zbiórka o godz 08:20 na hali.
Należy posiadać ważną legitymację szkolną oraz zgody na zawody.

20.12.2017 Baraż o półfinał Mistrzostw Katowic w piłce siatkowej chłopców

SKŁAD CHŁOPCÓW:

  1. Nowaczyk D. III b
  2. Figat J. III c
  3. Stachoń M. I d
  4. Brocki G. II a
  5. Wójcik D. II c
  6. Stepaniak O. II c
  7. Lipowski P. III c
  8. Cieślik K. I d
  9. Sobieraj P. III b

GRUPA: ZSPM, X LO im. Paderewskiego, XIV LO im. Sucharskiego

MECZE:

  1. ZSPM – X LO 2:0 [26:24, 25:21]
  2. X LO – XIV LO 2:1 [18:25; 25:22; 15:9]
  3. ZSPM – XIV LO 2:0 [28:26; 25:8]

WYNIKI:

  1. ZSPM [półfinał]
  2. X LO
  3. XIV LO

MIEJSCE: Mecze rozgrywane na sali gimnastycznej ZSPM, organizator p. Micińska
Gramy do dwóch wygranych setów.

ZBIÓRKA: Zbiórka o godz 08:45 na sali.
Należy posiadać ważną legitymację szkolną oraz zgodę do udziału w zawodach.

XI – XII 2017 Turniej Mikołajkowy

FINAŁ TURNIEJU MIKOŁAJKOWEGO DZIEWCZĄT:

I MIEJSCEp.Agata Jabłońska / Larysa CiesielskaN / IVb
II MIEJSCEp.Katarzyna Matyka / Angelika TylkowskaN / I c
III MIEJSCEAnna Sznur / Agata RajzerIII b / III b
IV MIEJSCEPatrycja Lasek / Kamila LasekIV b / I a

Wysokość siatki 224cm.
Wymiary boiska 7m x 4.5m,
W grupie gramy „każdy z każdym” (do dwóch wygranych setów do 15 punktów – na przewagi, trzeci set do 11 pkt – na przewagi.

FINAŁ TURNIEJU MIKOŁAJKOWEGO CHŁOPCÓW:

I MIEJSCEp.Matyka Jacek / p. Jabłoński JacekN / N
II MIEJSCEGlinka Patryk / Gruca PawełIV d / IV d
III MIEJSCENowaczyk Dominik / Gill TomaszIII b / III b
IV MIEJSCEZuber Adam / Lipowski PaskalII d / III c

Wysokość siatki 243cm.
Wymiary boiska 7m x 4.5m,
W grupie gramy „każdy z każdym” (do dwóch wygranych setów do 15 punktów – na przewagi, trzeci set do 11 pkt – na przewagi.

27.11.2017 Eliminacje Mistrzostw Katowic w koszykówce dziewcząt

SKŁAD DZIEWCZĄT:

  1. Lorenc K. III b
  2. Ciesielska L. IV b
  3. Bielecka K. II b
  4. Będkowska I. II b
  5. Dolega N. I c
  6. Hojeńska A. II b
  7. Tylkowska A. I c
  8. Sznur A. III b
  9. Kołodziej S. III a
  10. Lorenc K. III b
  11. Lasek K. I a

GRUPA: ZSPM, V LO, X LO

MECZE:

  1. ZSPM – X LO 22:13 (7:9, 14:2)
  2. V LO – X LO 14:32
  3. ZSPM – V LO 14:36 (4:20, 19:16)

WYNIKI:

  1. X LO [awans]
  2. V LO [baraż]
  3. ZSPM

MIEJSCE: Mecze rozgrywane na małej hali SPODKA
Gramy 2 x 10 minut, 5 zawodniczek.

ZBIÓRKA: Zbiórka o godzinie 9:00 na hali
Należy posiadać ważną legitymację szkolną oraz nową zgodę na zawody.

29.11.2017 Eliminacje Mistrzostw Katowic w piłce siatkowej chłopców

SKŁAD CHŁOPCÓW:

  1. Nowaczyk D. III b
  2. Glinka P. IV d
  3. Figat J. III c
  4. Stacho M. I d
  5. Brocki G. II a
  6. Wójcik D. II c
  7. Stepaniak O. II c
  8. Pochopień M. IV d
  9. Zuber A. II d
  10. Lipowski P. III c
  11. Cieślik K. I d

GRUPA: ZSPM, VIII LO, TL, ZSTiO nr 3

MECZE:

  1. ZSPM – TL 2:0 [25:3, 25:11]
  2. VIII LO – ZSTiO nr 3 2:0 [25:12; 25:11]
  3. ZSPM – ZSTiO nr 3 2:0 [25:10; 25:20]
  4. TL – VIII LO 0:2 [7:25; 21:25]
  5. ZSPM – VIII LO 1:2 [21:25; 26:24, 16:18]
  6. ZSTiO nr 3 – TL 2:1 [28:26; 19:25, 9:15]

WYNIKI:

  1. VIII LO [półfinał]
  2. ZSPM [baraż]
  3. ZSTiO nr 3
  4. TL

MIEJSCE:  Mecze rozgrywane na sali gimnastycznej ZSPM, organizator p. Micińska
Gramy do dwóch wygranych setów.

ZBIÓRKA: Zbiórka o godz 08:45 na sali. 
Należy posiadać ważną legitymację szkolną oraz zgodę do udziału w zawodach.

28.11.2017 Eliminacje Mistrzostw Katowic w piłce siatkowej dziewcząt

SKŁAD DZIEWCZĄT:

  1. Ciesielska L. IV b
  2. Lorenc K. III b
  3. Sznur A. III b
  4. Lasek K. I a
  5. Tylkowska A. I c
  6. Dolega N. I c
  7. Łach N. II b

GRUPA: ZSPM, I LO, V LO

MECZE:

  1. I LO – ZSPM 2:0 (25:9; 25:13)
  2. ZSPM – V LO 1:2 (25:23; 23:25; 15:11)
  3. I LO – V LO 2:0 (25:17; 25:11)

WYNIKI:

  1. I LO [awans] 2:0
  2. V LO [baraż] 1:1
  3. ZSPM 0:2

MIEJSCE: Mecze rozgrywane w ZSPM, organizator p. Jabłoński

ZBIÓRKA: Zbiórka o godz 08:45 na sali.
Należy posiadać ważną legitymację szkolną oraz zgody na zawody.

24.11.2017 X Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar S. Mastalerza

SKŁAD CHŁOPCÓW:

  1. Pochopień M. IV d (kpt)
  2. Górka D. II b
  3. Irzykowski B. I a
  4. Kisieliński M. I a
  5. Duży P. I a
  6. Śliwak M. I d
  7. Dykas P. I d
  8. Sega R. II c
  9. Herman Sz. II c
  10. Śmiłowski M. II c
  11. Ziarkowski F. II d

GRUPA:

  1. Gimnazjum Arcybiskupie w Kromieryżu (Republika Czeska)
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach
  3. Zespół Szkół Poligraficzno-Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach
  4. Zespół Szkół w Bytomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach
  5. Zespół Szkół Techniczno – Zawodowych w Piekarach Śląskich

MECZE:

  1. Kromieryż – Piekary 0:0
  2. Wojkowice – Bytom 1:0
  3. Katowice – Kromieryż 0:2
  4. Piekary – Wojkowice 1:0
  5. Bytom – Katowice 0:4
    • Sega x2
    • Kisieliński
    • Herman
  6. Kromieryż – Wojkowice 3:0
  7. Bytom – Piekary 0:7
  8. Katowice – Wojkowice  1:1
    • Sega
  9. Kromieryż – Bytom 12:1
  10. Katowice – Piekary 1:3
    • Kisieliński

RELACJA:

Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Techniczno – Zawodowych w Piekarach Śląskich przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Honorowy Patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Mecz z Kromieryżem rozpoczęliśmy spokojnie. Czesi mieli jednak większą „siłę ognia”, gdyż grali najstarszym rocznikiem (4-5klasa technikum) i siła fizyczna była po ich stronie. Bramkę straciliśmy po błędzie obrony a druga „wpadła do siatki zaledwie parę sekund przed końcowym gwizdkiem” (mecze po 10 minut bez przerwy).

Następny przeciwnik to Bytom. Gra układała się po naszej myśli ale pudłowaliśmy niemiłosiernie. Mecz zakończył się 4-0 dla nas ale spokojnie drugie tyle mogło wpaść przeciwnikowi do bramki.

Mecz z Wojkowicami ułożył się dobrze. Bramkę po samodzielnym rajdzie zdobył Robert Sega(najlepszy nasz zawodnik w tym turnieju). Niestety w obronie straciliśmy Filipa Ziarkowskiego (kontuzja stopy) i brak krycia oraz powrotu spowodował, że na 30sekund przed końcem meczu straciliśmy bramkę.

Ostatni mecz z gospodarzami musieliśmy wygrać sześcioma bramkami aby zająć drugie miejsce. Zaczęło się dobrze, szybko strzeliliśmy na 1-0 (Marcin Kisieliński ) ale potem coraz bardziej dziurawa obrona i brak powrotu po stratach własnych spowodował, że przeciwnik wyrównał i dołożył jeszcze dwie bramki co w konsekwencji dało nam trzecie miejsce. Oczekiwania przed turniejem były większe ale kontuzje w naszym zespole spowodowały że pojechaliśmy bez trzech dobrych zawodników. Plusem natomiast było to, że można było zobaczyć w akcji chłopaków z klas pierwszych.

Z tego miejsca chciałem podziękować wszystkim, którzy walczyli w tym turnieju oraz Radzie Rodziców Naszej Szkoły za dofinansowanie tego wyjazdu.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

  1. Gimnazjum Arcybiskupie w Kromieryżu (Republika Czeska)
  2. Zespół Szkół Techniczno – Zawodowych w Piekarach Śląskich
  3. Zespół Szkół Poligraficzno-Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach
  4. Zespół Szkół w Bytomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach
  5. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach

Opiekun: Jacek Jabłoński